Yine, Yeni, Yeniden "CryptoLocker Virüsü"

11 Mart 2016
Yorumlar 0
11 Mart 2016, Yorumlar 0

Önleminizi Alın!

Yeni CyrptoLocker virüsü içeren siber saldırılar kesintisiz bir şekilde devam ediyor. İlk olarak  TTNET faturası kılığında ortaya çıkan virüs şimdilerde TURKCELL ve PTT POSTA gönderileri görünümüyle saldırılarına devam ediyor.

Criptoplocker Virüsü

Sahte TURKCELL-TTNET  Faturası Nasıl Anlaşılır?

Öncelikle şunun çok iyi bilinmesi gerekiyor, mailin gönderildiği adres  TURKCELL yada TTNET kurumsal alan adlarından gönderilmiyor. Bu sebepten gönderici adresini kontrol etmeden mailin gövdesinde kesinlikle hiç bir yere tıklamayın. Ek olarak bu kurumların gönderilerinde direk size yada kurumunuza bir hitap söz konusu olduğu için eğer gövdede sizden yada iş yerinizden bahsedilmiyorsa bu maili direk olarak silin.

Bu virüse karşı nasıl tedbir alınabilir?

Her şeyden önce düzenli olarak yedek almanızı önemle tavsiye ederiz. Mümkünse manuel değil otomatik yedekleme yapan bir yazılımla yapmanız daha sağlıklı olur. Bunun yanı sıra iş yerinizdeki bilgisayardan bahsediyorsak mutlaka fiziksel bir güvenlik duvarı kullanmanız beraberinde kişisel bilgisayarınızda bu virüse karşı tedbirleri bulunan bir anti virüs yazılımı kullanmanız önerilir. Evdeki bilgisayarlarınız için mutlak suretle lisanslı ve bu virüs için koruması bulunan bir antivirüs yazılımı kullanmalısınız.

Daha fazla bilgi ve tedbirler için sizlere yardımcı olabiliriz. Bizimle bugün iletişime geçin.

 

.