28 Nisan 2016
28 Nisan 2016, Yorumlar 0

Anlaşmalı servis, destek ve danışmanlık hizmetlerinin kalıplaşmış adıyla bilgisayar bakım anlaşmasının içeriği ile ilgili bilgi verirken kapsam ve detaylarına inmiş,  hangi kuruma nasıl faydalar sağlayacağı ile ilgili bilgileri de şu yazımızda belirtmiştik. Şimdi de fiyatlandırma ile ilgili temel bilgileri aktaralım. Bir bakım anlaşması için fiyatlandırmayı belirleyen bir çok etmen olmakla beraber  maddeler halinde özetleyecek olursak;

Bilgisayar bakım anlaşması fiyatlarını belirleyen temel unsurlar;

1- Müşterinin hizmet merkezine olan uzaklığı yahut bulunduğu bölgede benzer yapıda müşteri yoğunluğu

2- Destek verilecek bilgi işlem havuzunun büyüklüğü, donanımsal çeşitliliği

3- Donanım ürünlerin durumu, yaşı vb.

4- Firmanın bilgi işleme ve teknolojiye olan vizyoner bakış açısı

5- Kullanıcı yeterlilikleri

6- Yeni teknoloji adaptasyonları ile ilgili genel kanı ve vizyon

7- Teknik alt yapı

8- Kullanılan ticari otomasyon, ERP, MRP, CRM gibi yapılar ilgili talepler

9- İstenilen desteğin türü ( yerinde, uzaktan, telefonla vb.)

10- Ön görülen, planlanan periyodik destek ve danışmanlık hizmetlerinin yoğunluğu

Yukarıda özet olarak vermeye çalıştığımız kriterlerin tümünü bir telefon görüşmesinde yahut kısa bir yüz yüze görüşmede kestirebilmek çok mümkün olmadığı için bu noktada ücretsiz keşif hizmetimiz devreye girmektedir. Müşteri adayımız ile detaylı bir analiz hazırlanmakta, hazırlanan rapor neticesinde bir fiyat teklifi oluşturulmaktadır. Akabinde teklifin kabulü halinde detaylı bir donanımsal ve yazılımsal envanter çıkarılmakta bu envantere istinaden sözleşme imzasıyla beraber anlaşmalı servis hizmetleri yani bilgisayar bakım anlaşması hizmeti resmen başlamış olmaktadır.

istanbul bakım anlaşması

Son olarak bakım anlaşması ile ilgili tüm talepleriniz için bizleri istediğiniz zaman arayabilir, ücretsiz keşif hizmetimizden dilediğiniz zaman faydalanabilirsiniz. Hali hazırda bakım anlaşması hizmeti aldığınız  ve kendisinden memnun olduğunuz bir iş ortağınız olsa bile bize bir randevu verin size  kendi vizyonumuzu anlatıp bir çayınızı içelim. Tüm sorularınız ve talepleriniz için aşağıdaki iletişim formundan bize notlarınızı iletebilir, yahut iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

 

 

.