14 Mart 2016
Yorumlar 0
14 Mart 2016, Yorumlar 0

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin bilgiye erişim ve bilgiyi yönetme konusu yani bilgi işleme operasyonları hem sıkıntılı hem de maliyetli bir süreçtir. Gerek donanımsal gerekse yazılımsal argümanların idaresinde kalifiye bir personelin yada ölçeğe göre birden fazla BT personelinin istihdamı gerekmektedir.  Kurumun bu ekibi olması gerektiği gibi oluşturması firma potansiyeline göre fazla olduğundan maliyetler ister istemez artmaktadır.. Tam tersi bir uygulama yani firmayı bilgi işlem departmanından bağımsız yönetme de maalesef bu süreçlerin tümünün yarım yamalak yürümesi yada aksamasına sebep olmaktadır. Zira bilgi işlem personelinin olmadığı durumlarda genelde konu ile ilgisi olmayan bir personelin bu süreçleri yönetmesi beklenmekte bu durum ön görülebilir fakat önlenemez bir çok siber felakete sebep olmaktadır. Virüs problemleri, siber saldırılara(hack girişimleri) maruz kalmak, yedekleme ve geri yükleme problemleri, donanım maliyetleri, yanlış ürün ve yazılım kullanımı, yasal sorumluluk ve lisanslama problemleri gibi bir çok konuda işletme en korunaklı olması gereken bilgi işlem konusunda bir çok açık vermek zorunda kalmaktadır.

İşte tam da bu noktada anlaşmalı bakım , servis ve danışmanlık hizmetleri devreye giriyor. İşletme bütün bilgi işlem süreçlerini bir bilişim firmasından hizmet satın alarak eksiksiz bir şekilde yerine getirebilir, aylık veya yıllık olarak aldığı hizmet alım faturasını gider olarak resmi muhasebe kayıtlarına işleyebilir, tek bir personele yada firma içindeki bir departmana bağımlı olmadan konusunda uzman bir kadro ile hizmet veren bir işletme ile muhatap kalarak aksayan yada sıkıntı yaşadığı her konuda direk bu işletmeden çözüm talep edebilir.

Kurumsal sınıf Bilgisayar Bakım Anlaşması yani Anlaşmalı Servis, Destek ve Danışmanlık Hizmetleri bir işletmeye ne katar, ne fayda sağlar?

anlaşmalı bakım ve hizmetler

maddeler halinde sıralayacak olursak;

  • Bilgi işlem maliyetlerini büyük oranda azaltır.
  • Kalifiye personel istihdamı ihtiyacını ortadan kaldırır.
  • Konusunda uzman 1 yada 2 kişi ile değil bir ekip ile çalışma fırsatı yaratır.
  • Sektör ile ilgili ne ihtiyacınız var ise firma o konuda uygun ürün, hizmet ve danışmanlık verme imkanı yaratır.
  • Lisanslama ve yasal sorumluluk takibini problem olmaktan çıkar.
  • İkame ürün hizmeti ile bozulan her bilgi işlem parçasının yerine yedek bir ürün bırakılır
  • Bilişim danışmanlığı hizmetini ücretsiz alırsınız.
  • Düzenli olarak güvenlik ve sektörle ilgili bilgilendirme alırsınız.
  • Kurumsal sınıf hizmet alırsınız.

 

Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak, bu hizmetlerden faydalanmak isterseniz; ücretsiz keşif firma sunumumuz için bize randevu vermeniz yeterlidir. Bizi bugün arayın.

.